You are here: Home // Aşk-Evlilik // İlk Buluşmada Nasıl Davranmalıyım ?

İlk Buluşmada Nasıl Davranmalıyım ?

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar ve erkeklerin en büyük benzerliklerinden biri ilk buluşma heyecanı herhalde. Her ne kadar erkekler daha az belli ediyor olsa bile, aslında miğdelerine girmiş bir kelebeği engellemeleri çokta kolay değil.

Kadınların ilk buluşmaya hazırlanma süreci erkeklere nazaran biraz daha uzun sürmekte. Malum kadın cinsi çok daha detaycı olduğundan, en ufak ayrıntıyı bile önemseyerek hazırlanıyor ilk buluşmaya. Ne giyeceğinden, hangi parfümü kullanacağına, küpesinin yanağına değme şeklinden, ayakkabısının bağcığının duruşuna kadar özen gösterebilen kadınlar bile var. Beğenilmek hiçbir kadının itiraz etmeyeceği bir durum. Karşısındaki erkeğin onu nasıl görmek isteyebileceğini hesaplaması da bu yüzden.

Nasıl görüneceğine kadar verdikten sonra, bu sefer de nasıl davranacağına odaklanan kadın, karşısındaki erkeğin tavrına ve yapısına uygun bir tavırda olmayı hedefler çoğu zaman.

İlk buluşma da dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar nelerdir peki?
Malum adı üstünde, ilk buluşma ! Karşımızdaki erkeği çok iyi, hatta belkide hiç tanımıyoruz. Tepkilerini, beklediklerini, istediklerini bilmiyoruz. Bu da bazen olduğumuz gibi davranmaktan alıkoyabiliyor bizi.
Aslında biliyoruz ki; en doğrusu olduğumuz gibi davranmak.

İlk buluşmalarda akla gelen en önemli sorulardan biri, “onu öpmeli miyim?”.. “ona dokunmalı mıyım?”..
Kadınlar genellikle ilk buluşmalarda, kendini biraz daha ağırdan satma yoluna giderler. Erkeklerin bu tavırdan daha çok etkilendiklerini düşünürler. Belli belirsiz bakışlar ve gülümsemeler ile, ürkek tavırlarından pek ödün vermezler. Önemli olan samimiyeti koruyor olmak aslında, ağır davranmak pahasına soğuk bir tavra bürünmemek gerekli. Erkekler ukalalık boyutundaki soğuk davranışlardan hiç hoşlanmıyor. Abartı davranışlar, kahkahalar, çok fazla frapan giyim, etraftaki insanların dikkatini çekecek boyuttaki hareketler ise erkekleri en çok iten hareketler.

İlk buluşmaların, ilk ve son olarak kalmaması için, fazla iddalı tavırlarda bulunmamak ve kendini ifade etmek adına çok fazla detaydan bahsetmemek gerekli. Unutulmaması gereken en önemli detay ilk intibanın, ilişkinin tüm gidişatına yön verebildiği.

Papatya Somer

Şu Sayfalarımıza da bakabilirsiniz

  • Henüz ilgili başlık eklenmemiş

Sponsorlu Bağlantılar

Tags:

1 Response to " İlk Buluşmada Nasıl Davranmalıyım ? "

  1. özlem says:

    güzelmiş ama sanki bayanların pimpirikli yanlarına daha çok değinilmiş. tabiki bayan ilk buluşmada ağır davranmalı ki erkeği etkilesin.

Bir Cevap Yaz

Kopyalanamaz; 2010 kadın sitesi, gebelik, hamilelik, cilt bakımı, zayıflama, diyet. Tüm hakları saklıdır.
Tasarlayan Kadın Sitesi. .
Sitemap kadın site ekle